آلارم جانبی ایزوله:

آلارم جانبی با صفحه نمایش LED

در تمام بخش های بیمارستانی و درمانی از گازهای طبی استفاده میگردد که این گازها به صورت خطوط لوله کشی شده از منابع اصلی گازها به بخش های مختلف انتقال میابد. صحت انتقال این گازها در بیمارستان به اندازه ای مهم است که کوچکترین افت فشار یا قطع شدن گاز میتواند منجر به خسارت جانی شود ، پس کنترل گاز در مراکز درمانی امری به شدت مهم و حیاتی میباشد.

آلارم کنترل گازهای طبی وظیفه ی کنترل و مانیتورینگ گازهای طبی را بر عهده دارد. این دستگاه بر سر راه خطوط گازهای طبی در بیمارستان قرار میگیرد و در صورت افت فشار یا اختلال در خطوط دستگاه به صورت سمعی و بصری اعلام هشدار میکند و مسئولین مربوط را جهت رفع مشکل آگاه میکند. این عمل به وسیله پرشر سوییچ یا وکیوم سوییچ اتفاق می افتد که به هنگام افت فشار هشدار را به برد اصلی منتقل میکند.

آلارم کنترل گازهای طبی دارای مدل دیجیتال نیز میباشد که مقدار فشار یا وکیوم را به صورت عددی نشان میدهد و در این مدل به جای پرشر سوییچ از سنسور هایی با دقت بالا استفاده میشود.
آلارم کنترل گازهای طبی معمولا در راه رو های بیمارستان ، ایستگاه پرستاری و اتاق های عمل قرار میگیرد تا در صورت بروز کوچک ترین خطا در انتقال گازهای طبی ، نزدیک ترین اپراتور یا مسئول مربوطه را از این موضوع باخبر سازد.

تولید آلارم کنترل گازهای طبی در شرکت فراد تجهیز با دقت و کیفیت بسیار بالا انجام میشود و با توجه به حساسیت بالای این محصول ، چندین بار مورد تست قرار میگیرد. آلارم کنترل گازهای طبی تولید شده در شرکت فراد تجهیز با توجه به تعداد گاز به مدل های تک گاز ، دو گاز ، سه گاز , چهار گاز و پنج گاز تقسیم میشود. آلارم کنترل گازهای طبی دارای هشدار دهنده های سمعی و بصری هستند تا زمانی که سیستم دچار کوچک ترین اشکال شد ، مورد پیش آمده را به اپراتور ها و مسئولان مربوط اطلاع دهند.